220px-Dark_knight_rises_poster

Zajímavosti o novém Batmanovi

O roli Catwoman se na castingu ucházela celá řada slavných hereček. Christopher Nolan odmítl i jména jako Angelina Jolie, Natalie Portman, Jessica Biel, Charlize Theron, Emily Blunt, Vera Farmiga, Gemma Arterton, Abbie Cornish, Eva Green, Kate Mara, Blake Lively, Charlotte Riley, Olivia Wilde a Keira Knightley. Do užšího kola se dostaly Green, Biel a Knightley. Roli nakonec získala půvabná Anne Hathaway. Aby se na roli sexy zdatné Catwoman dostatečně připravila, cvičila pět dní v týdnu a její trénink zahrnoval intenzivní cvičení, kaskadérský výcvik a tanec. Označila to za zatím nejnáročnější přípravy, jaké kdy před natáčením podstoupila.

O roli Johna Blakea byl rovněž velký zájem. John Blake, originální komiksová postava, utvoří spojenectví s Batmanem jako mladý policista, který chce bojovat se zlem. Joseph Gordon-Levitt, Leonardo DiCaprio, James Holzier, Ryan Gosling a Mark Ruffalo o roli projevili zájem. Získal ji Joseph Gordon-Levitt, který letos točí jeden film za druhým a nikdo pořádně nechápe, jak to všechno vlastně stíhá.

Aby se za žádnou cenu neprovalilo, jak poslední díl batmanské série skončí, řekl režisér hercům konec jen ústně. Několik informací se ale samozřejmě dostalo ven ještě před premiérou. Chvíli po uvedení předchozího dílu se herec Aaron Eckhart, který si v Temném rytíři zahrál gothamského okresního prokurátora, nechal slyšet, že se v dalším díle vrátí jako Harvey „Two-Face“ Dent. Toto tvrzení ale okamžitě vyvrátil Nolan: „Harvey Dent je určitě mrtvý, avšak jeho smrt bude mít pro Gotham trvalé následky,“ řekl. Dlouho také nebylo jasné, zda Anne Hathaway bude Catwoman, jméno postavy, kterou zde hraje, totiž bylo veřejnosti oznámeno jako Selina Kyle. Omylem ale v rozhovoru s Oprah přiznala, že černý oblek Catwoman ve filmu bude mít na sobě právě ona.

Režisér Christopher Nolan měl asi z natáčení filmu Inception v roce 2010 velmi dobrý pocit. Jak jinak si totiž vysvětlit, že se ve filmu Temný rytíř povstal objeví téměř celá partička z Inception – Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Michael Caine<, Marion Cotillard a Cillian Murphy. Nolan se vůbec rád vrací k hercům, které už předtím jinde obsadil. Jen Michael Caine v jeho filmu hraje už po páté v řade – viděli jsme ho ve filmech Batman začíná, Dokonalý trik, Temný rytíř a Inception.

Christopher Nolan miluje dlouhé filmy. Tento je ovšem jeho nejdelší. S metráží 165 minut je to zároveň také nejdelší film, který kdy byl o Batmanovi natočen.

Tento článek vyšel dne 31.07.2012 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií