mu

Zajímavé lednové premiéry

Pokud hledáte tip na zajímavé novinky v kinech, určitě si vyberete z těchto lednových premiér.

Sherlock Holmes: Hra stínů (premiéra 5. 1.)

Druhý díl Sherlocka Holmese, který opět úspěšně útočí na kina po celém světě, doposud vydělal přes tři sta miliónů dolarů a už dnes tedy můžeme říct, že výdělky dvojnásobně překonal svůj rozpočet. Kdo by se také nepřišel podívat na další dávku chytře natočené akce s Robertem Downeym Jr. a Judem Lawem.

Muži, kteří nenávidí ženy (premiéra 12. 1.)

David Fincher se pevně drží svého plánu natočit jeden film za rok. Po loňském snímku The Social Network se mohou diváci těšit na mysteriózní drama natočené na motivy švédského románu, který se bezprostředně po jeho vydání stal celosvětovým bestsellerem. V hlavních rolích uvidíme například posledního představitele agenta s povolením zabíjet Daniela Craiga, Stellana Skarsgårda nebo Robin Wright.

Nebezpečná metoda (premiéra 26. 1.)

Aragorn už není Aragorn, minimálně se tedy z kralování přeorientoval na psychoanalýzu – v novém thrilleru režiséra Davida Cronenberga si totiž herec Viggo Mortensen zahraje Sigmunda Freuda. Děj filmu se odehrává na začátku 20. století, kdy se tento psycholog údajně zapletl do komplikovaného vztahu s jednou ze svých pacientek – tu ztvárnila Keira Knightley.

Bůh masakru (premiéra 21. 1.)

Mezinárodní režisér Roman Polanski pojal i další svůj projekt velmi mezinárodně – na jeho posledním dramatu Bůh masakru spolupracovali producenti ze Španělska, Francie,  Německa a Polska. Herci ovšem mluví anglicky – do hlavních rolí obsadil Polanski oscarovou Kate Winslet a Christopha Waltze, druhý manželský pár si zahrála Jodie Foster a John C. Reilly.

Tento článek vyšel dne 11.01.2012 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií