ScreenHunter_01 Aug. 20 06.28

Xiaomi představila nejlepší smartphone světa

Čínská firma Xiaomi nabízí dvakrát lepší výbavu u nového špičkového smartphonu než dnešní nejlepší smartphony proslulých značek. Navíc je cena poloviční, ale k dostání bude tento smartphone pouze v Číně.

Firma Xiaomi už asi před měsícem představila světu smartphone M1, který se mohl pyšnit dobrou výbavou. Dominoval dvoujádrovým čipem snapdragon s taktem jader 1,2 GHz. Před uvedením na trh firma přístroj značně lepšila a představila smartphone, které zatím nemá v běžné produkci obdoby. Také Samsung Galaxy S II, asi nejvýkonnější smartphone dnešní doby, je na tom vedle novinky Xiaomi Phone s vybavením bledě.

Nový čínský mobil dostal procesor Qualcomm MSM8260, který má dvě jádra s taktem 1,5 GHz. Nechybí mu ani grafická karta Adreno 220. K dispozici je 1 GB RAM paměti a 4 GB ROM pro systém. Tahle čísla jsou zatím jen začátkem ohromující výbavy.

Dalším prvkem je čtyřpalcový LCD kapacitní displej, který má rozlišení 854 x 480 pixelů. Další výbava je však představována v superlativech. K dispozici je GPS s podporou ruského systému GLONASS, osmimegapixelový fotoaparát, podpora pásem GSM a UMTS, obří baterie s kapacitou 1 930 mAh. Celá výbava je vložena do těla připomínajícího iPhone a váží 149 gramů.

Myslíte si, že taková výbava musí stát spoustu peněz? Pak se mýlíte, protože Xiaomi Phone je k dostání již za 1 999 yuanů, což je v přepočtu necelých 5 500 Kč. Tato cena je poloviční, než za kterou jsou k dostání na českém trhu nejlepší smartphony. Xiaomi Phone bude k dostání již od 29. srpna s tím, že první dodávky přijdou již v říjnu.

Co se týče operačního systému, tak je použit operační systém zvaný MIUI a v Číně je populárnější verze Androidu. Systém využívá jádro Androidu 2.3.5, na němž běží celá řada integrovaných funkcí.

Tento článek vyšel dne 20.08.2011 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií