1104507_70670260

Vodafone se spojil s U:fonem

Již od 29. září mají možnost zákazníci Vodafonu využívat pro datové přenosy také síť operátora U:fon. Je však nezbytné zakoupit speciální modem, který zvládá technologie 3G i CDMA. Spolupráce Vodafonu s U:fonem se však vztahuje pouze pro datové přenosy, nikoli pro další služby. Jelikož síť U:fona je provozována na technologii CDMA Rev. A, je nezbytné zakoupit speciální modem, který umožní datový přenos.

Pokrytí rychlým mobilním internetem můžete využívat pouze po připojení počítače (notebooku), nikoliv samotného mobilního telefonu. Na trhu dnes však není žádný mobil, který by podporoval CDMA standard a současně GSM standard včetně 3G. Vodafone zatím nabízí pouze jediný modem, který je schopen pracovat v obou sítích, tedy CDMA Rev. A a 3G včetně HSDPA. Výrobcem je jihokorejská společnost AnyData a Vodafone vám modem nabízí již za neuvěřitelných 77 korun, podmínkou je však odběr tarifu Připojení na stálo po dobu 12 měsíců anebo modem můžete koupit za 977 Kč u stejného tarifu, ale se závazkem na šest měsíců.

Cena samotného tarifu činí 525 Kč měsíčně, popřípadě 472 Kč s využitím služby Po svém. FUP je nastaveno na 3 GB za měsíc. Koncem října by však na trh měla i společnost Celot uvést další model, model CTD200. Modem Celot by měl být velmi malý a dominovat stejnými technickými parametry jako u modemu AnyData.

Dnes Vodafone pokrývá signálem 3G asi 30 % populace České republiky. Operátor U:fon pokrývá asi 75 % populace. Díky propojení obou sítí se stává mobilní internet použitelný v celé České republice.

Tento článek vyšel dne 04.10.2010 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií