Transformers_3_clip_08

Transformers 3

30. června zaútočí na česká kina Transformers 3. Již třetí pokračování veleúspěšného blockbusteru opět režíroval Michael Bay a produkoval Stephen  Spielberg. Film bude promítán v 2D, 3D i IMAX. V hlavní roli opět uvidíme sympatického Shiu LaBeoufa, místo krásné Megan Fox však nahradí britská modelka a herečka Rosie Huntington-Whiteley. O důvodech absence Megan Fox se stále spekuluje, podle zástupců studia Paramount si Bay nepřál její roli obnovit, sama však tvrdí, že se role dobrovolně vzdala.

Originální podtitul „Temná strana Měsíce“ napovídá, co se ve třetím pokračování bude dít. Během mise Apollo 11 v roce 1969 totiž americká posádka na Měsíci objevila vesmírnou loď. Tajným službám se však tento objev podařilo ututlat, což se nelíbí Autobotům, kteří už dvakrát úspěšně odvrátili invazi jejich úhlavních nepřátel, Deceptikonů. Toto nebezpečí hrozí naší planetě už potřetí a bez pomoci mladíka Sama a starých známých autobotů jménem Optimus Prime a Bumblebee se samozřejmě neobejdeme. Deceptikoni totiž zaútočili na Chicago, kde se také momentálně nachází Samova přítelkyně Carly.

 

Filmovou písní se stala skladba „Iridescent“ americké rockové kapely Linkin Park, navazuje tak na předchozí spolupráci s Michaelem Bayem – v roce 2007 byla pro film použita skladba „What I’ve Done“ a o dva roky později také singl „New Divide“. Klávesista a kytarista skupiny Linkin Park Mike Shinoda v rozhovoru pro IMDB uvedl, že se pro tuto píseň rozhodli kvůli silné odezvě jejich fanoušků na koncertech.

Tento článek vyšel dne 14.06.2011 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií