Samsung Galaxy 551

Samsung Galaxy 551 se skvělou QWERTY klávesnicí

Na trhu je poměrně málo chytrých telefonů, které by dominovaly klávesnicí QWERTY, a proto si každý nový model, který přijde na trh, zaslouží pozornost. Galaxy 551 však staví na kvalitních vlastnostech řady androidů.

Uživatelé si vybírají dotykové telefony s QWERTY klávesnicí kvůli pohodlnému psaní. Samsung Galaxy 551 se stal jedním z mála cenově dostupných telefonů, který tuto možnost nabízí. Na ostatní androidy však ztrácí tento model rychlostí. Výtkou by se mohl stát i displej, který by mohl mít lepší rozlišení. Avšak tyto nedostatky jsou vyrovnány kvalitní klávesnicí.

Samsung Galaxy 551 Vás zaujme svým elegantním vzhledem. Design není nikterak konzervativní, ani se nesnaží být moderní. I přesto by se dalo říct, že na první pohled Vám připadne jeho vzhled elegantní. Oblé tvary zaručují snadné držení a je poměrně tlustý, a to díky QWERTY klávesnici. Jeho rozměry činí 111 x 55 x 15,2 mm a váha nepřesahuje 117 gramů. V kapse Vám nebude dělat žádné problémy. Část konstrukce Samsung Galaxy 551 je kovová, ale celkový mechanismus je měkký a nemá pevné dorazy. Tělo telefonu je vytvořeno z lesklého plastu, který je vysoce kvalitní a není náchylný na poškrábání, což Vás určitě potěší.

Samsung Galaxy 551 disponuje operačním systémem Android 2.2 a najdete zde několik změn, které však nejsou tak výrazné jako u mnohé konkurence. Samsung preferuje posouvání menu do stran jako u iPhonu. Ikony pro rychlé ovládání sítí se vytahují také z vrchní stavové lišty. Displej telefonu je v rozlišení 240 x 400 pixelů a úhlopříčka činí 3,2 palce. Při této úhlopříčce bychom mohli očekávat vyšší rozlišení, ale i s tímto rozlišením není obraz nikterak špatný. Samsung dominuje živými barvami a vysokým kontrastem.

Co se týče baterie, ta není příliš silná. Její kapacita je 1 200 mAh a jedná se o průměrný typ baterie, ale její výdrž je podprůměrná. Pokud budete telefon používat denně, pak počítejte s tím, že jej denně budete muset nabíjet.

Samsung Galaxy 551 je dostupný již za 5 500 korun, což je vyšší částka za průměrně vybavený telefon. Tato částka je však dána hardwarovou klávesnicí QWERTY. Konkurentů příliš nemá, a proto si může nahodit tuto cenu.

Tento článek vyšel dne 01.05.2011 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií