nddd

No Doubt jsou zpátky

Kalifornská kapela, která v roce 1986 začínala v garáži nahrávat své první kousky a dodnes drží světový rekord za to, že se se singlem Don´t Speak 16 týdnů udržela v hitparádě Billboard Hot 100, vydala po jedenácti letech nové album.

Zpěvačka Gwen Stefani si v této dlouhé pauze odskočila nahrát dvě úspěšná alba, porodit dvě děti a rozjet vlastní módní kolekci. Mužská část kapely naopak téměř opustila hudební svět a i když všichni členové o této pauze od začátku mluvili pouze jako o přechodné záležitosti, fanoušci už se pomalu ale jistě začínali bát, že No Doubt nic dalšího do světa nevypustí.

Vypustili. Jejich nová deska nese název Push and Shove a na pulty se dostane 25. září. Už teď si ale můžete poslechnout první singl Settle Down, který opatřili celkem zdařilým videoklipem. Na YouTube už má po necelém týdnu téměř tři milióny zhlédnutí a počet „líbí se“ značně převažuje negativní ohlasy. Chválen je především vzhled Gwen Stefani, která i ve svých 42 letech vypadá jako bohyně.

Zvuk tohoto singlu zatáhne pozorného posluchače zpět do začátků této kapely, která má mimo jiné na svědomí novou vlnu ska na počátku devadesátých let. Hodně fanoušků si zřejmě oddechlo, že se No Doubt nenechali příliš ovlivnit zpěvaččinou popovější fází. Ta ovšem určitě nebyla na škodu, Gwen Stefani rozhodně nestihla za posledních deset let udělat No Doubt špatné jméno, spíše naopak. Dnes je z ní módní ikona a v hudebním byznysu je ekvivalentem pro úspěch, který v minulosti No Doubt často chyběl.

Zatím to vypadá, že šesté studiové album No Doubt čeká slibná budoucnost. Na turné plánuje kapela vyjet někdy během příštího roku. Dohromady v Česku členové nikdy nebyli, Prahu ale Stefani navštívila v roce 2007 v rámci svého The Sweet Escape Tour.

Tento článek vyšel dne 22.07.2012 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií