ScreenHunter_02 Mar. 14 06.34

Muži, kteří nenávidí ženy

Viděli jste už filmMuži, kteří nenávidí ženy“? Pokud ne, pak jste udělali špatně. Toto drama režíroval Niels Arden Oplev a v hlavních rolích si zahráli herci, jako je Michael Nyqvist, Noomi Rapace či Lena Endre. Tento film si získal velkou oblíbenost, a proto vám jej samozřejmě doporučujeme.

Před čtyřiceti lety došlo ke zmizení Harriet Vangerové, a to přímo z rodinného setkání, které se konalo na ostrově. Vlastníkem ostrova byl klan Vangerů, který jej také obýval. Harrietino tělo se však nikdy nenašlo, ale její strýc je přesvědčen, že šlo o vraždu. Podle něho se pachatelem stal někdo z rodiny. Jen otázkou znělo: „KDO?“ V rodině jsou členové provázáni pevnými pouty, ale rodina jako taková je jinak zcela nefunkční.

Proto si pro vyšetření tohoto případu, který je znám svou záhadou, najme investigativního novináře Mikaela Blomkvista (Michael Nyqvist). Ten i na pomoc vzal drsnou počítačovou hackerku, která srší samým tetováním, Lisbeth Salanderovou (Noomi Rapace). Lisbeth má tajemnou minulost, za kterou se mstí. Minulost z ní udělala také outsidera. Jedná se však o hackerku světového formátu. Virtuální svět je pro ni hračkou a dokáže získat prostřednictvím počítače jakoukoliv informaci. Její inteligence je neobyčejná a každý by si přál její fotografickou paměť. Novinář Mikael s Lisbeth zařadí Hariietino zmizení do sekce podivuhodných vražd. Příběh je propleten temnou a děsivou historií.

Podělte se se svými zážitky z tohoto filmu.

Tento článek vyšel dne 14.03.2011 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií