ScreenHunter_04 Jan. 24 11.35

Milionář z chatrče

Velký ohlas získal film Milionář z chatrče, který režíroval Danny Boyle. V kinech se drama objevilo již 26. února roku 2009 a na DVD je k zakoupení od 10. srpna 2009. V hlavních rolí máte možnost zhlédnout herce, jako je Dev Patel, Freida Pinto, Anil Kappor a mnoho dalších. Milionář z chatrče je živým důkazem toho, že i v dnešní době může být natočen dobrý film sahající hluboko do srdce bez jakýchkoliv hereckých hvězd.

Příběh vypráví o mladém Indovi jménem Jamal Malik, který má pouze nejzákladnější vzdělání a pochází z chudobné oblasti prorostlé bombajským slumem. Ale i přesto dokázal, co se nikdy nepovedlo ani váženým doktorům či učitelům – vyhrát indickou mutaci vědomostní soutěže Chcete být milionářem? Zodpověděl otázku, jejíž hodnota je deset milionů rupií, a večer jej čeká poslední otázka, za níž může vyhrát dvojnásobnou částku.

Malik však začne být vyslýchán policií, která jej podezřívá z podvodu. Vypráví tedy nekompromisním policistům svůj životní příběh, z něhož vyplývají nejen správné odpovědi na dané otázky, ale odkrývají se v něm také kruté okamžiky jeho dětství. Osudovou roli v jeho dětství hrál také jeho starší bratr jménem Salim a krásná dívka jménem Latika, do níž se Jamal bláznivě zamiloval.

Film byl inspirován románem Q and A od VIkase Swarupa. Tento román u nás vyšel pod názvem „Kdo chce být miliardářem“.

Tento článek vyšel dne 24.01.2011 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií