lenny kravitz

Lenny Kravitz vydává nové album

Americký zpěvák, producent a skladatel Lenny Kravitz dnes vydává své poslední album Black and White America. Jedná se o jeho deváté studiové album, které mělo původně být v prodeji již od roku 2010, po několika odkladech se datum usadilo na 22. srpnu 2011.

Téměř veškerou hudbu a texty napsal Lenny Kravitz sám, výjimkou jsou písně Boongie Drop (kterou napsal společně s raperem Jay-Z) a Sunflower (na níž spolupracoval s kanadským hercem Drakem). Na albu najdete celkem 16 písní, speciální edice budou dokonce obsahovat dvě dodatečné (píseň War a akustickou verzi singlu Black and White America).

Album mělo původně nést jméno Negrophilia, jak sám Lenny přiznal na svých oficiálních stránkách: “ Ještě nevím, jak se to bude jmenovat, připadalo mi, že Negrophilia a pak… ještě to bude něco jiného.“ 13. prosince pak Lenny Kravitz oznámil, že jeho nové album se bude jmenovat Black and White America.

Black and White America se natáčelo především na Bahamách, konkrétně na ostrůvku Eleuthera. Jedná se o první spolupráci Lennyho Kravitze s nahrávacími společnostmi Roadrunner Records a Atlantic Records. Tyto společnosti již spoluprodukovaly například alba Led Zeppelin nebo Seana Paula. Jak se tomuto albu bude dařit v hitparádách a především u fanoušků uvidíme v příštích měsících.

Tento článek vyšel dne 22.08.2011 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií