Bez názvu

Králova řeč

Nyní se v kinech hraje historické drama Králova řeč. Režisérem se stal Toom Hooper a v hlavních rolích se objevil Colin Firth, Goeffrey Rush či Helena Bonham Carter.

Po smrti anglického krále Jiřího V. (Michael Gambon) a také po skandální abdikaci krále Eduarda VIII. (Guy Pearce) se Bertie (Colin Firth) trpící vadou řeči stane korunovaným králem Jiřím VI. Stane se jím však zcela nečekaně. Země se pak ocitá na prahu druhé světové války a potřebuje mít ve svém čele silného vůdce, který zemi válkou provede. Z tohoto důvodu králova žena Alžběta (Helena Bonham Carter) domluví svému muži za jeho zády setkání s excentrickým terapeutem řeči Lionelem Loguem (Goeffrey Rush). Začátek léčby je však tuhý, ale po čase se ukáže, že jeho neobvyklý způsob léčby vybuduje mezi těmito dvěma muži nenarušitelné pouto.

Král svou vadu řeči, respektive koktání překoná, a to díky rodině, vlády a Winstona Churchilla (Timothy Spall). Královi pak nic nebrání pronést zásadní řeč v rádiu, jíž se inspiruje anglický lid, který se pak ve válečné bitvě spojí. Kamerové zpracování je perfektní a brilantní herci předvedou skvělé výkony. Tento film získal ocenění Oscara jako Film roku.

Tento článek vyšel dne 15.03.2011 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií