puss-in-boots

Kocour v botách

Shrekův věrný společník Kocour v botách, kterého dokonale namluvil Antonio Banderas, se vydal na sólovou dráhu. V těchto dnech byl totiž do českých kin uveden animovaný film Kocour v botách, který natočil prověřený režisér filmů ShrekMadagaskar nebo Monstra vs. Vetřelci. Film bude kromě klasického 2D provedení promítán také ve 3D a 3D IMAX.

V této dobrodružné komedii nejen pro děti se vrátíme v čase do doby, kdy Kocour ještě neznal Shreka, živil se jako nájemný vrah a na jeho hlavu je dokonce vypsána bohatá odměna. Seznámíme se také s jeho přáteli: nejlepší kamarád z dětství Valda Cvalda a mazaná zlodějka Čiči Tlapička mu pomohou v boji proti zločincům Jacku a Jillovi. Antonio Banderas rozhodně není jediné zvučné jméno, které v souvislosti s tímto filmem uslyšíme – na dabingu se podílela také Salma Hayek, Billy Bob Thornton nebo režisér Guillermo del Toro, pro kterého tato role představovala jednu z prvních podobných zkušeností.

Tento animák se připravoval už od roku 2004, kdy byl do kin uveden film Shrek 2, v němž se Kocour poprvé objevil. Filmové studio DreamWorks na tomto filmu začalo intenzivněji pracovat v roce 2010, po uvedení posledního dílu Shreka. Film se po americké premiéře dočkal velmi pozitivního přijetí kritiků, slaví dokonce i divácké úspěchy – ještě před evropským uvedením do kin se mu totiž podařilo překonat rozpočet o více než 60 miliónů dolarů.

Tento článek vyšel dne 04.12.2011 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií