Oscars

Kdo má největší šanci proměnit oscarové nominace?

26. února proběhne 84. udělování výročních cen Americké filmové akademie. Nominace jsou již nějakou dobu známy a nyní se jen napjatě očekává, kdo si zlatou sošku letos odnese domů.

V hlavní kategorii získalo nominace hned několik snímků s relativně podobnými šancemi na úspěch. Již tři Zlaté glóby získal francouzsko-belgický film The Artist. Otázkou zůstává, zda i členové Americké filmové akademie budou ke snímkům z uplynulého roku přistupovat jako Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu při rozdělování Zlatých glóbů – pokud by tomu tak bylo, americké drama z baseballového prostředí Moneyball v hlavní roli s Bradem Pittem by opět ostrouhalo. Celkem jedenáct nominací získal divácky poměrně neúspěšný dobrodružný snímek Hugo a jeho velký objev, právě získání Oscara by ovšem výdělky tohoto filmu mohlo vynést do kladných čísel. Zlatý glóbus za nejlepší snímek si letos odneslo zajímavé drama v hlavní roli s Georgem Clooneym Děti moje, které tak patří mezi největší favority při oscarovém klání.

George Clooney za roli v tomto filmu získal také nominaci v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli. Nebyla by to jeho první zlatá soška, jednu už získal v roce 2005 za film Syriana. Největším konkurentem mu ale pravděpodobně bude Leonardo DiCaprio za ztvárnění šéfa FBI v životopisném filmu J. Edgar.

Kategorie Nejlepší herečka v hlavní roli má naopak favoritku jasnou – šestadvacetiletá Rooney Mara totiž v kriminálním dramatu Muži, kteří nenávidí ženy předvedla dokonalý výkon. Určitou naději mají sice i Meryl Streep (za Železnou lady) a Michelle Williams (za Můj týden s Marilyn), Rooney Mara už si ale určitě může připravit poličku.

Tento článek vyšel dne 05.02.2012 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií