jason-mraz

Jason Mraz vystoupí poprvé v ČR

Americký zpěvák, kytarista a skladatel Jason Mraz vystoupí 20. září poprvé v Česku. Do České republiky ovšem nepřijede poprvé – jeho česky znějící příjmení není náhodou, Jasonův dědeček totiž v roce 1915 emigroval z tehdejšího Rakouska-Uherska do USA. V roce 2009 tady například natáčel část videoklipu k singlu Lucky. Ten pochází z jeho zatím posledního alba We Sing. We Dance. We Steal Things., Jason už ale pilně pracuje na dalším, již čtvrtém studiovém albu.

Jméno pro něj ještě nemá, několik písní z něj už ale Jason odehrál živě na svých koncertech a na záznamy z jeho vystoupení se můžete podívat na YouTube. Album doposud natáčel hned na několika místech: na začátku tohoto roku strávil nějaký čas v brazilském Riu de Janeiru s místním muzikantem Miltonem Nascimentem, v Británii zase dva týdny pracoval na nových písních společně se zpěvačkou Dido. V květnu se Mraz nechal slyšet, že má pro album připraveno 12 písní, pak se ale rozhodl, že nejsou dost dobré a vydání posunul na začátek příštího roku.

Jeho největším hitem dodnes zůstává píseň I’m Yours, která se v hitparádě Billboard Hot 100 udržela rekordních 76 týdnů. Píseň měla také obrovský komerční úspěch, stala se dokonce třikrát platinovou.

V Praze tento charitativní aktivista a zastánce homosexuálů zahraje ve velkém sále Paláce Akropolis. Koncert bude zajímavý mimo jiné také tím, že na něm společně se svým dlouholetým kamarádem Noelem “Toca” Riverou oslaví desáté výročí vzniku jejich společného alba Live at Java Joe’s.

Tento článek vyšel dne 29.08.2011 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií