scarface2

Hodní, zlí a oškliví

Společnost Aerofilms si pro diváky pražského kina Světozor připravila zajímavý minifestival. V průběhu června budou k vidění celkem tři klasiky – sportovní drama Rocky, thriller Zjizvená tvář a legendární western Hodný, zlý a ošklivý. Sami tvůrci lákají diváky na „kolekci tří filmů, která sestává z legendárních a nově zremasterovaných pecek, v nichž vládnou drsní hoši a lamželeza, kde je cítit ve vzduchu střelný prach a pravačky i levačky smrdí hřbitovem.“ Takto lákavou nadílku bude, především pro pánské publikum, opravdu těžké odmítnout.

Rocky

Slavné boxerské drama z roku 1976 v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem viděl snad každý. Jen málokdo ho ovšem navštívil ještě v kinech a navíc v původním znění. Pokud byste o takovou podívanou měli zájem, promítat se bude 1. a 2. června, v pátek ve 20:30, v sobotu pak v 15:45.

Zjizvená tvář

Jen málokterý herec dostal během své kariéry roli, díky které se navždy zapsal do paměti filmových fanoušků. Al Pacino měl takové role hned dvě – ta první přišla v  sérii Kmotr, kde ztvárnil mafiánského bosse Michaela Corleone. Druhou životní roli dostal v dnes už kultovní 170minutové gangsterce Zjizvená tvář. Tento film je dodnes kritikou považován za jeden z nejlepších v rámci svého žánru. Přítelkyně a manželky nechte doma, pravděpodobně je nezaujme snímek, v němž  se najdete více výstřelů než slov. Na programu bude v sobotu a neděli.

Hodný, zlý a ošklivý

Jak už název minifestivalu napovídá, na programu bude i tento kultovní western, který natočil Sergio Leone a jehož hudbu z pera skladatele Ennia Morricone zná snad každý. Na tři pistolníky, nepřátele na smrt můžete zajít 1. června v 15:00 a 3. června ve 20:30.

Více informací a možnost rezervace najdete na oficiálních stránkách kina Světozor.

Tento článek vyšel dne 28.05.2012 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií