deathly-hallows-part-2-575

Harry Potter a Relikvie smrti – část 2

Od 14. července si můžete zajít do kina na dlouho očekávaný poslední díl fantasy ságy o mladém čarodějnickém učni. Film Harry Potter a Relikvie smrti, natočený podle stejnojmenné novely spisovatelky J. K. Rowling, byl rozdělen na dvě části, tento úplně poslední díl tedy zakončí sérii, která se dohromady točila deset let. Režie tohoto epického snímku se opět chopil David Yates, který se Harrymu (Daniel Radcliffe), Ronovi (Rupert Grint) a Hermioně (Emma Watson) věnuje již od roku 2007, kdy natočil v pořadí čtvrtý díl, Harry Potter a Ohnivý pohár.

I u dalších postav se setkáme se známými tvářemi. V roli Bellatrix opět uvidíme manželku režiséra Tima Burtona, s níž jste se mohli setkat například ve filmu  Karlík a továrna na čokoládu, Helenu Bonham Carter. Lorda Voldemorta si zahrál vynikající britský herec Ralph Fiennes.

Harry, Ron a Hermiona pokračují v hledání zbývajících viteálů, aby zničili Voldemorta. Lord Voldemort získal neporazitelnou Brumbálovu Bezovou hůlku, jednu ze tří Relikvií smrti. Ve filmu také proběhne závěrečná bradavická bitva celé série, v níž se Harry s Voldemortem setká tváří v tvář.

Zdroj: 4.bp.blogspot.com

Oficiální trailer můžete vidět například na www.csfd.cz.

Tento článek vyšel dne 18.06.2011 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií