1

Foo Fighters zahrají v O2 aréně

Po sedmnácti letech budete mít v Praze možnost navštívit rockový koncert americké skupiny Foo Fighters, kterou po smrti Kurta Kobaina založil bubeník Nirvany. Naposledy se v Česku kapela ukázala v roce 1995, kdy do poněkud komrního Sky clubu Brumlovka přijela představit své debutové album. Letos ovšem přijedou zahrát své největší hity ve velkém stylu – pro svůj koncert si vybrali O2 arenu. Předskokanem bude zkušený americký hudebník Bob Mould, známý především z kapel Hüsker Dü a Sugar.

Foo Fighters se na turné po světě vydali především proto, aby podpořili své poslední album Wasting Light vydané v roce 2011. V Evropě se podívají hned do několika měst, především ale v uplynulých měsících koncertovali v rodných USA. Fanoušci, kteří už na jeden z letošních koncertů zavítali, si Foo Fighters nemůžou vynachválit. Album Wasting Light již získalo velký počet ocenění, mezi nimi vyčnívají například pět sošek Grammy, včetně té za nejlepší album roku nebo nejlepší rockovou píseň. Z celkem šesti nominací jim tak jen jednu sebrala zpěvačka Adele. Na předávání těchto cen také kapela vystoupila se svými dvěma hity Walk a Rope.

Ve Foo Fighters, pojmenované podle výrazu z druhé světové války, který měl označovat neidentifikovaný létající předmět (UFO), se členové měnili relativně často. Během osmnácti let působení kapely zůstal z původních členů její zakladatel Dave Grohl, basák Nate Mendel, a bubeník a vokalista Taylor Hawkins. Kytarista Chris Shiftlet se ke kapele přidal až na začátku nového tisíciletí, Pat Smear zase sice u zrodu kapely stál, v letech 1998 až 2006 dal ale přednost jiným činnostem. Tato sestava by se také měla přijet podívat do Prahy.

Tento článek vyšel dne 25.05.2012 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií