Pina

Festival tanečních filmů

Již druhý ročník neobvyklého filmového festivalu tanečních filmů protančí Prahou mezi 8. a 11. zářím. Na netradiční filmovou tvorbu můžete zajít hned do několika kin, v Praze do Atlasu a Světozoru, v rámci Ozvěn Festivalu tanečních filmů pak festival navštíví i několik dalších českých kin. Programová nabídka už sice nebude tak široká, nicméně vybrané kousky budou k shlédnutí také v ostravském klubu Atlantik, olomouckém prostoru S-Cube a v Divadle 29 v Pardubicích.

Největším letošním lákadlem je německý film Pina režiséra Wima Wenderse. Ten bude pro návštěvníky festivalu k dispozici pouze v kině Atlas. Zajímavé je na něm mimo jiné také to, že se jedná o první evropský hraný 3D film. Wenders toto drama natočil jako poctu významné německé choreografce Pině Bausch, s níž tento snímek také původně plánoval natočit. Pina ale před dvěma lety náhle zemřela a film tedy vznikl „in memoriam“. Snaží se zachytit hlavní pilíře její tvorby a vzpomínky jejích kolegů.

Tím ovšem nabídka letošního programu zdaleka nekončí – za zmínku stojí například Sny uprostřed Babylonu, Passion – Last Stop KinshasaHome made nebo Strange Fish.

Vstupenky na festival je možné zakoupit na pokladnách zmíněných kin, více informací získáte na oficiálních stránkách festivalu www.tanecnifilmy.cz/2011.

Tento článek vyšel dne 05.09.2011 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií