THE-AVENGERS1

Avengers

Je tomu již téměř měsíc, kdy světlo kin spatřil film plný super hrdinských výkonů, snímek The Avengers. Marvel Studions nám přichystalo hvězdné obsazení v podobě ikonických super hrdinů. Iron Man (Robert Downey Jr.), Captain America (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Hulk (Mark Ruffalo), Hewkeye (Jeremy Renner) a Black Widow (Scarlett Johansson) jsou ti, kteří své síly před našimi zraky porovnali a zároveň spojili proti nečekanému nepříteli, kterým se stal Loki (Tom Hiddleston), bájný syn mocného Odina a bratr Thora. Všemu tomu velí Nick Fury (Samuel L. Jackson), ředitel Mezinárodní mírové agentury S.H.I.E.L.D. (Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Division).

Film režírovaný Jossem Whedonem a distribuovaný společností Walt Disney Pictures (první film od Marvel Studios produkovaný Disneyem) se stal s rozpočtem 300 milionů amerických dolarů společně s filmem Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007) ve své době nejdražším filmem všech dob. A to se finanční náročnost filmu mohla vyšplhat na daleko větší sumu. Původním záměrem režiséra Whedona totiž bylo natočit film ve 3D, ale když si tuto techniku vyzkoušel při filmování potitulkové sekvence u snímku Thor, zjistil, že je nachystání scény časově náročnější, proto raději zůstal u klasického dvourozměrného zpracování.

A jak si Avengers po 3 týdnech stojí? Zatím jsou v Americe stále nejnavštěvovanějším filmem v kinech (nezabránila tomu ani premiéra očekávaného filmu The Battleship) a ve světě tomu není jinak. Během 3 týdnů kralování v kinech vydělali jen v Americe přes 450 milionů dolarů a bojují tak o titul komerčně nejúspěšnějšího filmu všech dob. Na to, co Avengers zvládni za 17 dní, potřeboval Avatar dní 28 a v celkovém celosvětovém žebříčku už stihli dobít 4. místo s výdělkem „něco málo“ přes miliardu dolarů. Nemají daleko k překonání posledního dílu Harryho Pottera a aby Avengers dosáhli vrcholu, museli by své zisky minimálně zdvojnásobit, žebříčku totiž vede Avatars výdělkem 2, 782 miliard dolarů. Na CSFD.cz jsou Avengers ohodnoceni 89%, tím si zajistili 43. místo v žebříčku nejlepších filmů.

Tento článek vyšel dne 05.06.2012 na serveru poslatsms.cz / magazín. Autorem je člen redakce: . Přebírání textu bez svolení není možné.

 

Články z jiných kategorií