Ochrana uživatelů


Naše služby byly od začátku navrhovány jako co nejjednodušší pro běžné používání. Naše snaha může být bohužel zneužívána k rozesílání SPAMu či k obtěžování uživatelů.


V případě, že chcete naše služby využít jako doplněk k vlastnímu webu či potřebujete zajistit řešení postavené na příjmu a odesílání SMS zpráv, kontaktujte nás prosím, rádi budeme spolupracovat.


Anonymní odesílání SMS


V souladu s vyhláškou č. 485/2005 Sb. uchováváme všechny pokusy o odeslání SMS zpráv doplněné o IP adresu uživatele až 6 měsíců zpětně. Tyto informace však neposkytujeme třetím stranám, ale pouze Policii ČR v případě jejich vyžádání. Odesílání SMS zpráv tedy není anonymní, ale lze jej považovat za bezpečné.


URL na které se vám zobrazí informace o tom, že byly zprávy odeslány, obsahují i text zpráv a telefonní čísla příjemců. Tyto URL jsou chráněny bezpečnostním ID, které je téměř neodhadnutelné. Pokud ve svém prohlížeči nevymazáváte historii navštívených stránek, bylo by možné zpětně dohledat odeslané SMS. Z toho důvodu jsou informace o odeslaných SMS vymazávány 1x za 24 hodin.


Ochrana před roboty (automatizované odesílání)


V případě detekce zvláštního chování (větší počet odeslaných zpráv z jedné IP adresy nebo velké množství zpráv odeslaných na jedno číslo) dochází k blokací a pro odblokování je vyžadováno opsání tzv. CAPTCHA kódu. Ten ověří, že se jedná o uživatelské požadavky, nikoliv o práci robota (počítačového programu). Může se stát, že se výzva na opsání kódu zobrazí i díky využívání našich služeb z velké sítě (typicky škola, zaměstnání apod.) v takovém případě se nic neděje, stačí jen opsat uvedený kód a zprávy budou odeslány. Pokud máte pocit, že je vám výzva na opsání kódu zobazována častěji než by měla, napište nám prosím.


Jak poznat, že jsou SMS odesílány z našich stránek


Jako první jsme v roce 2008 zavedli možnost omezit rozesílání SMS na vlastní telefonní číslo. K tomu, aby uživatel věděl, kde si může příjem SMS zablokovat, je nutné příjemci nějakým způsobem sdělit, že jsou zprávy odesílány z našich stránek.

Z toho důvodu při prvním odesílání zprávy na zadané číslo přidáváme do SMS text "#sms z poslatsms.cz".
Při dalších odesílání již tento text nepřipojujeme. Díky této funkci poznáte, že jsou zprávy odesílány z našich stránek.


Vyhrožuje vám někdo v SMS?


Pokud vám někdo zasílá SMS zprávy obsahující vulgární výrazy či Vám dokonce vyhrožuje, doporučujeme následující postup:

1.   Pokud dochází o odesílání nepříjemných SMS zpráv z našich stránek, kontaktujte nás, je možné příjem SMS na Vaše číslo zablokovat. Jak poznat, že jsou SMS odesílány z našich stránek?

2.   Obraťte se na svého operátora, který může omezit možnost odesílat SMS zprávy z internetu na vaše číslo.

3.   Kontaktujte Policii ČR a předejte ji veškeré důkazy (přijaté SMS). Pokud jste si jisti, že jsou zprávy doručovány z našich stránek (jak poznat, že jsou SMS odesílány z našich stránek?) uveďte to při výpovědi, řešení případu bude řádově rychlejší.


SMS SPAM a nevyžádané SMS

Na jedno telefonní číslo lze odeslat přibližně 10 zpráv za 5 minut (1 SMS/30sec). Následně dochází ke kontrole uživatele vyžadující opsání CAPTCHA kódu. V případě, že dostáváte velké množství zpráv - případně nevhodné zprávy, informujte nás o tom. Pokud si myslíte, že odesíláte zprávy běžným způsobem a přesto jste obtěžováni formulářem na opisování kódu, kontaktujte nás také. Děkujeme za spolupráci.


 


U nás můžete odesílat sms zdarma bez opisování kódů do sítí operátorů O2, Vodafone a T-Mobile. Registrovaní uživatelé mají tyto výhody: adresář kontaktů, archiv odeslaných SMS, vyhledávání mezi kontakty, SMS do zahraničí. Pro mobilní telefony je určena speciální mobilní verze m.poslatsms.cz, případně bezplatná aplikace pro odesílání sms zdarma z mobilu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Nejste přihlášeni   |   Přihlásit   |   Registrovat